Kultura | rozrywka | edukacja

Projektowy sukces ANI-MUSZu

Kto dziś jeszcze gra w pchełki czy kapsle? Kto pamięta wyliczanki z zabawy w chowanego czy gry w gumę? Jak w naszym mieście spędzać czas w ciekawy, a przy tym zdrowy sposób? Receptą może być europejski program „Młodzież w Działaniu” i odrobina ANI-MUSZu.

Nieformalna Grupa ANI-MUSZ to kilkanaście młodych, pełnych energii i pomysłów osób, które nie czekając na gotowe, lecz często skostniałe propozycje różnych instytucji, postanowiły odnaleźć własny sposób na rozwijanie swoich pasji i twórcze spędzanie wolnego czasu. Po kilku tygodniach spotkań, dyskusji i prac nad unijnymi formularzami, grupa złożyła wniosek o środki z europejskiego programu „Młodzież w Działaniu” na realizację projektu Lacrosse, odkrywającego na nowo świat zabawy.

I mamy sukces! 29 marca na stronie programu opublikowana została decyzja o przyznaniu dofinansowania. A skoro udało się przebrnąć przez unijne procedury, teraz może być tylko lepiej. Już dziś zatem ANI-MUSZ zaprasza do wspólnej zabawy. „Dobra zabawa łączy ludzi i czyni ich otwartymi. Dlatego nasz przykład ma zaktywizować innych do działania. To, czego o zabawie nauczymy się sami, przekażemy dalej, i w ten sposób dobrze się bawiąc będziemy też mogli pomagać innym” – mówi Faustyna Szarek z Nieformalnej Grupy ANI-MUSZ.

Zgodnie z zasadami programu „Młodzież w Działaniu” grupa nieformalna posiada swoją organizację wspierającą. Funkcję takiej organizacji dla grupy ANI-MUSZ będzie pełnić Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

„Ogromnie się cieszę, że nieformalna grupa młodzieży, jaka skupiła się wokół Biblioteki przygotowała projekt Lacrosse. Serdecznie gratuluję, to nowy krok w działaniach projektowych. Młodzi chcą być aktywni, realizować siebie poprzez działania, które ich interesują. Biblioteka zgodnie z zasadami będzie pełnić rolę pomocniczą.” – mówi Małgorzata Piekarska, dyrektor MBP.

Projekt Lacrosse rusza już w maju, o wszystkich działaniach grupa będzie informować na bieżąco, by zarazić całe Jasło pozytywną energią, optymizmem i ANI-MUSZem.

Dorota Woźnica
Koordynatorka projektu Lacrosse

SŁOWA KLUCZOWE