Kultura | rozrywka | edukacja

Recytatorki z JDK finalistkami ogólnopolskiego konkursu

Marlena Momot i Paulina Wnęk, licealistki z Jasła, należące do Koła Recytatorskiego Jasielskiego Domu Kultury znalazły się w wąskim, pięcioosobowym gronie laureatów X Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

W finale konkursu wzięło udział 35 gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, wśród których były trzy recytatorki z Jasła: Marlena Momot, Paulina Wnęk i Paulina Gronkiewicz (gimnazjalistka), przygotowane przez Helenę Gołębiowską z JDK. Wszyscy finaliści deklamowali wiersz Józefa Czechowicza i – w związku z 70 rocznicą Powstania Warszawskiego – Zdzisława Stroińskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego lub Tadeusza Gajcego. Pięcioro najlepszych jury zakwalifikowało do „Koncertu laureatów”, który odbył się w Muzeum na Zamku w Lublinie.

Finaliści otrzymali cenne nagrody książkowe oraz wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Elżbietę Wojnowską, piosenkarkę, aktorkę, kompozytorkę i pedagoga. Organizatorzy docenili także pracę Heleny Gołębiowskiej, która otrzymała pisemne podziękowania za przygotowanie finalistek od lubelskiego kuratora oświaty oraz list gratulacyjny, że dwie z nich zostały laureatkami.

Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Lubelski, Muzeum Lubelskie – Oddział Literacki im. Józefa Czechowicza, Kuratorium Oświaty w Lublinie i Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE