Informacje

Samorząd województwa dołoży brakujące środki na budowę drogi do Karpackiej Troi

Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia dofinansowania budowy drogi dojazdowej do skansenu archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy koło Jasła. Środki w wysokości trzystu tysięcy złotych będą pochodziły z funduszu gruntowego.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fragment skansenu „Karpacka Troja”.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Budowa drogi dojazdowej do jednej z największych atrakcji turystycznych w województwie podkarpackim ma pochłonąć blisko milion złotych. Środki na realizację całej inwestycji wysublimowały pod koniec stycznia br. trzy samorządy: gmina Jasło (400 tysięcy złotych), miasto Jasło i powiat jasielski (po 150 tysięcy złotych).

Udało się udzielić pomocy wójtowi Gminy Jasło, ponieważ wniosek był dobrze przygotowany. Nie mieliśmy wątpliwości ani zastrzeżeń i tym sposobem dotrzymaliśmy obietnicy – powiedział w rozmowie telefonicznej z reporterem portalu terazJaslo.pl Bogdan Rzońca, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

W ubiegłym tygodniu w przetargu wyłoniono firmę, która zajmie się budową drogi. Będzie nią Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. z Jasła. Wjazd ma być usytuowany poza pasem drogi krajowej nr 28, natomiast koniec będzie znajdował się na drodze gminnej przebiegającej po obrzeżach skansenu. Trasa o długości 877 mb będzie przebiegała po zdemontowanym torowisku kolejowym, dawnej bocznicy do zakładów przemysłowych. Parametry techniczne drogi: kategoria D, prędkość projektowa V=30km/godz., szerokość jezdni 3,5m plus 4 mijanki.

Zadanie ma być zrealizowane do końca kwietnia br.

Czytaj również:
[28.01.2010] – „Udało się! Będzie nowa droga do Karpackiej Troi”

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE