Sport | rekreacja | turystyka

W Wielką Sobotę Czarni zagrają na wyjeździe z Korczyną

Przed nami Wielkanocne granie. W ramach XVII kolejki Krośnieńskiej Klasy Okręgowej Czarni Jasło wyjadą do pobliskiej Korczyny na mecz mistrzowski z drużyną Kotwicy Korczyna.

Nasz najbliższy rywal jest aktualnym beniaminkiem ligi, a cel jaki stoi przed zawodnikami tego klubu to spokojne utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek. Trenerem Kotwicy jest dobrze znany jasielskim kibicom Robert Gorzynik, który w przeszłości związany był z naszym klubem. Czarni po pierwszym wygranym meczu rundy wiosennej z Bieszczadami Ustrzyki Dolne małymi krokami przybliżają się do awansu do IV ligi. W kolejnym spotkaniu jak przystało na lidera zespół trenera Jerzego Daniły zechce wykonać następny krok, jakim bez wątpienia byłoby przekonywujące zwycięstwo.

Gołym okiem widać, że obie drużyny mają diametralnie różne priorytety na ten sezon, ale w sobotę szykuje się ostra walka o ligowe punkty. Jaślanie w poprzedniej rundzie wygrali z „Kotwą” na swoim boisku i pewnie każdy sympatyk naszego klubu nie miałby nic przeciwko, aby również takim wynikiem zakończył się mecz rewanżowy. Wszystkie spotkania XVII kolejki Klasy Okręgowej odbędą się w sobotę o godzinie 12.00.

Zawody poprowadzą sędziowie: Cysarz, Śnieżek, Kijowski

CZARNI (przypuszczalny skład): Cyran – Matysik, Chrząszcz, Bernacki, Grzesiak, Setlak, Pokrywka, Warzocha, Halz, Szalony, Majewski.

Wszystkich kibiców Czarnych zachęcamy do niedalekiego wyjazdu, aby wspomóc zespół swoją obecnością oraz dopingiem podczas tego spotkania.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE