Kultura | rozrywka | edukacja

„Wielkopostne zamyślenie”

17 marca 2010 roku o godzinie 16.30 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle odbyła się wieczornica pt. „Wielkopostne zamyślenie”.

Wielki Post to ważny okres w życiu każdego katolika i powinien być czasem refleksji i zadumy. W związku z tym również w bibliotece chcieliśmy się zatrzymać na chwilę refleksji. Najbardziej zadumie sprzyja poezja dlatego autor scenariusza dzisiejszej wieczornicy Daniel Korczykowski (animator grupy oazowej, student Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie) wykorzystał w nim przepiękną poezję ks. Jana Pałygi. Poezja to coś co przenosi nas w inny wymiar świata, co sprawia, że możemy zobaczyć życie w piękniejszych kolorach lub przyjrzeć mu się z boku dlatego warto poezję czytać i poezji słuchać. Poezja czytana dzisiejszego wieczoru przez przedstawicieli Ruchu Światło – Życie z Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaśle skłoniła nas do zamyślenia się m.in. nad naszą wiarą, nad sensem modlitwy, przebaczenia i nad naszą przyjaźnią z Jezusem.

Nasze spotkania potrzebne są zarówno młodzieży, która chętnie się w nie angażuje, jak również czytelnikom naszej biblioteki, którzy chętnie w nich uczestniczą. Poprzez te spotkania chcemy pokazać zarówno młodym ludziom, jak i osobom starszym, że biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek, ale miejsce w którym można ciekawie spędzić popołudnie. Uczestnicy tych spotkań to w większości stali bywalcy, którzy ze spotkania na spotkanie dopytują się co będzie nowego i kiedy. Z całego serca dziękuję grupie oazowej za zaangażowanie i cudowną współpracę, bo bez nich nie bylibyśmy w stanie zrealizować najlepszego scenariusza.

Uczestnicy wieczoru to: Agnieszka Baran, Monika Buglewicz, Aleksandra Dubiel, Oliwia Filar, Kornelia Głowacka, Karolina Jasiewicz, Elżbieta Jurusik, Monika Jurusik, Katarzyna Sepioł, Anna Szafarz i Joanna Szydło.

Grażyna Jędryczka
Kierownik PBW Filia w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE