Kultura | rozrywka | edukacja

Zimowa Narnia, kręciołkowe hece i teatr kukiełek w bibliotece

W lutym, jak to zimą, na dworze śnieg i plucha, ale w bibliotece gwarno, kolorowo i ciekawie. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy w minionym miesiącu przygotowała dla swoich młodych czytelników wiele różnorodnych atrakcji.

Fot. Archiwum GBP w Trzcinicy.
Fot. archiwum GBP w Trzcinicy

W tym roku przypada 60 rocznica wydania pierwszej części „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa. W związku z tym, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” najmłodsi wysłuchali głośnego czytania fragmentów książki „Lew, czarownica i stara szafa”. Zimowa atmosfera i śnieżne plenery za oknem sprzyjały rozmowom o przygodach Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji.

Wiele radości ze wspólnego tworzenia sprawiły zajęcia z cyklu „Piątkowe hece w bibliotece”. W czasie spotkań pn.: „Walentynkowe różności” i „Kręciołki origami czyli coś dla cierpliwych” młodzi hobbyści stworzyli wspaniałe dekoracje na Dzień Zakochanych, a także poznali sztukę tworzenia japońskiej kusudamy czyli popularnych kręciołków.

Luty to także ferie w bibliotece. Tej zimy odbyły się pod hasłem „Pobawimy się w teatr?” Warsztaty teatralne stały się okazją do wspaniałej gimnastyki wyobraźni. Uczestnicy tworzyli własne kukiełki, brali udział w zabawach aktorskich, a także uczyli się animacji lalek teatralnych. Dużo frajdy sprawiła dzieciom praca nad przedstawieniem . Wprowadzeniem było tradycyjnie głośne czytanie wiersza „Rzepka” J. Tuwima, który stał się podstawą do stworzenia scenariusza.

Agnieszka Jeleń
GBP w Trzcinicy

SŁOWA KLUCZOWE