Na drogach

5-letni chłopiec ucierpiał w wypadku

5-letni chłopiec z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i złamaną nogą trafił do szpitala. Kierowca skody, który potrącił chłopca był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 18.30. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący skodą favorit, 43-letni mieszkaniec gminy Jasło, jechał do pracy. Przejeżdżając przez Łaski, nagle zobaczył przed samochodem dziecko. Kierowca hamował, jednak nie zdołał zatrzymać pojazdu.

W wyniku wypadku 5-letni chłopczyk trafił do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niego wstrząśnienie mózgu, złamanie lewej nogi i liczne otarcia.

Policjanci ustalili świadków, przeprowadzili oględziny samochodu oraz miejsca wypadku, poddali kierującego skodą badaniu na zawartość alkoholu. Kierowca był trzeźwy, a okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku dochodzenia, które prowadzi Posterunek Policji w Jaśle.

Apelujemy do rodziców i opiekunów o zwracanie uwagi na to, gdzie przebywają nasze dzieci, jak się zachowują, czy przestrzegają zasad bezpiecznego korzystania z dróg. Przypominamy również, że dziecko do lat 7 może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej 10 rok życia.

Do kierowców apelujemy, aby w przypadku napotkania jadącego rowerem, czy idącego poboczem dziecka zwolnili i stosowali się do zasady ograniczonego zaufania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE