Informacje

Agresywni awanturnicy zatrzymani

Trzy lata więzienia grozi dwóm awanturnikom za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i zmuszanie ich do zaniechania prawnej czynności służbowej. Mężczyźni niszczyli znaki drogowe i zakłócali porządek publiczny. Zostali obezwładnieni i zatrzymani. Trafili do policyjnego aresztu.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Tuż przed godz. 20. policjanci z Posterunku Policji w Nowym Żmigrodzie zostali powiadomieni o zakłócaniu porządku publicznego w rejonie miejscowego Rynku. Funkcjonariusze na miejscu zobaczyli dwóch młodych ludzi, którzy niszczyli znaki drogowe i głośno wykrzykiwali wulgaryzmy. Natychmiast podjęli interwencję. Mężczyźni zaczęli zachowywać się bardzo agresywnie. Do policjantów zwracali się w sposób obraźliwy, grozili im, próbowali uderzać. Funkcjonariusze obezwładnili awanturników, założyli im kajdanki i przewieźli do jasielskiej komendy.

Pijani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Są nimi dwaj mieszkańcy gminy Nowy Żmigród w wieku 19 i 28 lat. Obaj byli wcześniej notowani za różne przestępstwa. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze prowadzący sprawę będą również wnioskować o objęcie ich dozorem policyjnym.

(KPP w Jaśle)

Back to top button