Kultura | rozrywka | edukacja

II Jasielska Scena Tańca (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na imprezę II Jasielska Scena Tańca, która rozpocznie się w środę (28 bm.) o godz. 19, spektaklem tanecznym „solo…” (wstęp wolny), w wykonaniu Katarzyny Korony oraz występami zespołów R-Revolution, Szasse i Ups. Dzień później (czwartek, 29 bm.), także o godz. 19, Kielecki Teatr tańca wystawi w JDK show „JAZZ DANCE Back and Forth”. Bilety na niezwykłe widowisko są do nabycia w sekretariacie JDK.

Dwudziestominutowy spektakl „solo…”, to taneczna opowieść o człowieku, który znalazł kokon ćmy, co skłoniło go do refleksji nad własnym życiem. – Czasem walka to to, czego nam w życiu potrzeba. Walka z samym sobą jest najtrudniejsza, ale zwycięstwo w niej jest największą wygraną. W końcu kształtowanie własnych cech osobowych to ciężka praca. Nielicznym udaje się w niej wytrwać – mówi Katarzyna Korona, instruktorka tańca w JDK, wykonawczyni i autorka choreografii spektaklu.

Muzyka: Trentemoller, Memories of Geisha, NRAN, J.S. Bach. W drugiej części wieczoru tanecznego wystąpią zespoły: R-Revolution z JDK oraz Szasse i Ups z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu. Wstęp wolny.

W czwartek (29 bm.), w JDK – po raz pierwszy w Jaśle – wystawiony zostanie wielki show taneczny “JAZZ DANCE Back and Forth”. 26 tancerzy, znakomita choreografia Billa Goodsona, nieopowtarzalne kostiumy (blisko trzysta) i oświetlenie, składają się na niesamowity spektakl, obrazujący historię tańca jazzowego. Widowisko wystawi Kielecki Teatr Tańca. Artyści w niezwykle barwny i przystępny sposób poprowadzą widzów przez wszystkie etapy rozwoju tańca jazzowego, poczynając od gorącej Afryki, przez ulice Nowego Orleanu, Harlem, Broadway, po współczesną Europę.

Idea: Elżbieta Szlufik-Pańtak, choreografia: Bill Goodson, asystentka choreografa: Margherita Siesto, kostiumy: Anna Czyż, scenografia, reżyseria światła: Grzegorz Pańtak, video o Kieleckim Teatrze Tańca: Dominik Rakoczy, muzyka – collage. Bilety są do nabycia w sekretariacie JDK.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE