Informacje

Minuta ciszy w szkołach

Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall zaapelowała do nauczycieli i uczniów o uczczenie pamięci ofiar katastrofy polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem minutą ciszy przed rozpoczęciem poniedziałkowych zajęć.

Minister zwróciła się również do dyrektorów szkół i nauczycieli o zorganizowanie w okresie żałoby narodowej spotkań z uczniami poświęconych tej tragedii.

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich osób, które zginęły w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem, zwracam się do uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów polskich szkół i placówek oświatowych o uczczenie pamięci ofiar tego dramatu. – napisała na stronie internetowej ministerstwa Katarzyna Hall.

W samolocie TU-154, który w sobotę przed godziną 9 czasu polskiego rozbił się półtora kilometra od lotniska w Smoleńsku, znajdowała się m.in. para prezydencka: Lech i Maria Kaczyńscy, parlamentarzyści, szefowie najważniejszych instytucji w państwie, dowódcy polskich sił zbrojnych, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, duchowieństwo, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Zginęło 96 osób, w tym członkowie załogi.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE