Informacje

W Moskwie zidentyfikowano zwłoki Stanisława Zająca

Zwłoki Stanisława Zająca zostały zidentyfikowane na podstawie badań DNA – podała popołudniu rzeszowska Gazeta Wyborcza w swoim internetowym wydaniu. Dziennik powołuje się na informację uzyskaną od jednego z przedstawicieli komitetu zajmującego się organizacją pogrzebu.

Stanisław Zając. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Stanisław Zając (1949-2010).
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Informację o zidentyfikowaniu zwłok tragicznie zmarłego parlamentarzysty ziemi jasielskiej przekazało żonie Alicji Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Trumna ze szczątkami Stanisława Zająca zostanie przewieziona do Warszawy prawdopodobnie w najbliższy piątek, skąd jeszcze w tym samym dniu ma wyruszyć kondukt pogrzebowy do Jasła. W Sandomierzu, na granicy województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego, w godzinach popołudniowych planowane jest uroczyste powitanie przez gospodarzy naszego regionu.

Po przewiezieniu do Jasła, trumna ze zwłokami Stanisława Zająca zostanie wystawiona na widok publiczny w kaplicy Chrystusa Ukrzyżowanego na Starym Cmentarzu w Jaśle. Uroczystości pogrzebowe zaplanowane są na niedzielę. Msza święta rozpocznie się prawdopodobnie o godzinie 14 w Kościele Farnym, zgodnie z wolą rodziny śp. senatora. Świątynia może pomieścić ograniczoną ilość osób, dlatego w środku będą obecni jedynie rodzina oraz zaproszeni goście. Mieszkańcy Jasła będą mogli oglądać transmisję pogrzebu na telebimach, które mają być rozłożone na płycie Rynku. Na czas uroczystości centrum Jasła ma być całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów.

Stanisław Zając ma być pochowany na cmentarzu komunalnym przy ulicy Mickiewicza.

– – –

W Urzędzie Miasta w Jaśle w Sali Obrad (I piętro sala 102) jest wystawiona księga kondolencyjna, w której każdy mieszkaniec może złożyć wyrazy współczucia bliskim ofiar tragedii samolotu prezydenckiego, a także wyrazić swój żal. Wpisów można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu (od 7:30 do 15:00).

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE