Na drogach

Wypadek motocyklisty: rokowania przeżycia niepewne

Motocyklista stracił nagle panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i z całym impetem uderzył w betonowy mostek jednej z posesji. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Mężczyzna trafił do jasielskiego szpitala z licznymi obrażeniami wewnętrznymi. Jego rokowania są niepewne.

Karetka. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Motocyklista został przewieziony do szpitala.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do wypadku doszło przed godziną 13 na lokalnej drodze w miejscowości Święcany. Na miejsce został wezwany patrol z Posterunku Policji w Skołyszynie oraz karetka Pogotowia Ratunkowego w Jaśle. Poszkodowany mężczyzna był przytomny i rozmawiał z funkcjonariuszami do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Po przewiezieniu do jasielskiego szpitala jego stan się pogorszył. Po wykonaniu niezbędnych badań diagnostycznych okazało się, że ma liczne urazy wewnętrzne.

Pacjent trafił do szpitala z tępym urazem jamy brzusznej z objawami wstrząsu pokrwotocznego. Operowany w trybie pilnym doraźnym. Stwierdzono rozerwanie wątroby oraz stłuczenia pozostałych narządów. Po zabiegu pacjent trafił na intensywny nadzór. U niektórych pacjentów trzeba ponownie otwierać jamę brzuszną, ponieważ mogą wystąpić krwawienia wewnętrzne – poinformował portal terazJaslo.pl Szymon Niemiec, z-ca dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle ds. lecznictwa.

Pacjent został hospitalizowany na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

W tym momencie stan pacjenta jest ciężki, a rokowania niepewne – podkreśla Niemiec.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie wypadku prowadzi Posterunek Policji w Skołyszynie.

Daniel Baron
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE