Sport | rekreacja | turystyka

Zapowiedź meczu z GKS Krościenko Wyżne / Pustyny

Bardzo interesująco zapowiada się dla jasielskich kibiców najbliższa XIX kolejka spotkań o mistrzostwo Krośnieńskiej Klasy Okręgowej. Na boisku w Pustynach trzecie w tabeli GKS Krościenko Wyżne – Pustyny podejmować będzie lidera rozgrywek – Czarnych Jasło.

Stulecie Czarnych Jasło

Oprócz walki o cenne trzy punkty, strzelecki pojedynek toczyć w tym dniu będą również dwaj najskuteczniejsi zawodnicy krośnieńskiej „okręgówki”. Mowa tu oczywiście o Pawle Krauzu z drużyny gospodarzy oraz Robercie Szalonym z obozu jaślan. Obaj strzelili po 18 bramek, ale bardzo prawdopodobne, że po niedzielnym spotkaniu dorobek któregoś z nich zostanie podwyższony. Nasi rywale w 18 rozegranych do tej pory meczach zdobyli 35 punktów, odnosząc w sumie 10 zwycięstw. Rundę rewanżową rozpoczęli bardzo udanie, dwukrotnie wygrali, raz podzielili się punktami. W poprzedniej kolejce wysoko pokonali LKS Skołyszyn mimo, że po 23 minutach przegrywali już 0:2. Wszystko jednak wróciło do normy za sprawą w/w Krauza, autora 4 trafień.

Czarni Jasło w ostatni weekend zafundowali natomiast swoim wiernym kibicom festiwal bramkowy, rozbijając na własnym terenie Piast Miejsce Piastowe. Zawodnicy drużyny niedzielnych rywali mają pewnie jeszcze w pamięci ligowe (8:0) i pucharowe (9:1) lanie od jasielskiego zespołu, jakiego doświadczyli w ubiegłym roku na stadionie przy ulicy Śniadeckich. Teraz jednak zbudowani ostatnimi powodzeniami postarają się zatrzeć jesienną plamę, tym bardziej, że wystąpią przed własną publicznością.

Zawody poprowadzą sędziowie: Geldner, Komański, Stabryła

Czarni (przypuszczalny skład): Cyran – Żuławski, Chrząszcz, Bernacki, Grzesiak, Setlak, Pokrywka, Warzocha, Żuraw, Szalony, Majewski.

Wszystkich kibiców Czarnych zachęcamy do przyjazdu na niezwykle ciekawie zapowiadającą się „Majówkę” do Pustyn, aby wspomóc gorącym dopingiem swój zespół podczas niedzielnego spotkania.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE