Kultura | rozrywka | edukacja

Zapraszamy na warsztaty plastyczne do biblioteki

W ramach V Festiwalu Poezji i Prozy Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza najmłodszych czytelników na warsztaty plastyczne prowadzone przez ilustratorkę książek dla dzieci Małgorzatę Flis. W trakcie zajęć dzieci zapoznane zostaną z warsztatem malarza oraz zainspirowane do zilustrowania znanych postaci i motywów literackich. Warsztaty odbędą się 29 kwietnia 2010 r. o godz. 11.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle.

Zapowiedź imprezy

Małgorzata Flis studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, pastele, grafikę projektową, tworzy ilustracje książkowe. Regularnie wystawia malarstwo i pastele w galeriach państwowych i prywatnych.

Warsztaty plastyczne zorganizowane zostaną w ramach projektu V Festiwal Poezji i Prozy, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współorganizatorami V Festiwalu są: I Liceum Ogólnokształcące im. Króla St. Leszczyńskiego i II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. J. Modrzejewskiego. Sponsorem jest Zakład Tworzyw Sztucznych GAMRAT S.A. Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna „Nowiny”, TVJ Telewizja Kablowa Jasło.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE