Kultura | rozrywka | edukacja

Biblioteka – słowa, dźwięki, obrazy czyli Tydzień Bibliotek w gminie Jasło

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle, wraz z filiami zaprasza na spotkania organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek

Zapowiedź imprezy

Chcemy pokazać, że biblioteka jest miejscem w którym obecne są słowa, obrazy i dźwięki (nagrania muzyczne, filmy, rysunki, fotografie, zbiory multimedialne). Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś interesującego w programie. Dla najmłodszych czytelników proponujemy „Podróże do Książkolandii”, gdzie będzie można zapoznać się z biblioteką „od kuchni”, zobaczyć jak instytucja funkcjonuje na co dzień. Nie pozostajemy obojętni na najnowsze trendy rękodzielnicze i dla czytelników – hobbystów proponujemy warsztaty z modnego ostatnio decoupage’u.

Zapraszamy także na spotkanie autorskie z Zofią Macek – poetką, historykiem, regionalistką i promocję jej najnowszej książki pt.: „W magicznym świecie pszczół”. Ważnym punktem Tygodnia Bibliotek 2010 będzie spotkanie Gminnej Koalicji na rzecz Rozwoju Bibliotek Gminy Jasło, której głównym zadaniem jest wspieranie i budowanie klimatu życzliwości, współpracy, promocji książki i czytelnictwa, działanie na rzecz rozwoju bibliotek wiejskich, budowy społeczeństwa informacyjnego w bibliotekach w Osobnicy, Szebniach, Trzcinicy i Warzycach.

Ponadto tradycyjnie już proponujemy głośne czytanie dzieciom, konkursy, gry, zabawy i podróże po Internecie.

Agnieszka Jeleń

– – –

„Współczesna biblioteka, zwłaszcza biblioteka publiczna, stopniowo przestaje być wyłącznie zbiorem książek i czasopism drukowanych; staje się miejscem gdzie czytelnik angażuje swój słuch, a wzrok służy nie tylko rejestracji kształtu liter, ale również odbiorowi bogactwa obrazów i zdjęć. Coraz częściej biblioteki stają się mediatekami, gromadzącymi treści na różnych nośnikach. Multimedialność naszych książnic stała się faktem, stąd hasło Tygodnia Bibliotek 2010, które pozwala uświadomić czytelnikom nie tylko kierunek, w jakim zmierzają placówki biblioteczne, ale i pokazać konkretne rozwiązania stosowane w praktyce”.

źródło: www.ebib.info

SŁOWA KLUCZOWE