Na drogach

Bieździedza: Rowerzysta z czterema promilami!

Policjanci z Posterunku Policji w Kołaczycach zatrzymali mężczyznę, który w stanie upojenia alkoholowego podjął się jazdy rowerem. 37-latek miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Na jazdę po kilku „głębszych” zdecydował się po raz kolejny.

W minioną środę około 17 policjanci patrolujący Bieździedzę, zauważyli jadącego całą szerokością drogi rowerzystę. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania. W czasie rozmowy poczuli od niego intensywną woń alkoholu. Gdy mężczyznę zbadali na alkomacie, urządzenie wskazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie. W czasie kontroli okazało się również, że 37-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii.

W ciągu minionego tygodnia 37-latek nie był jedynym, który dopisał się do tej niechlubnej statystyki. Policjanci na terenie powiatu jasielskiego zatrzymali łącznie 12 pijanych kierowców.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE