Informacje

Dębowiec: Spotkanie Saletynów ze świata

W dniach od 12-26 maja 2010 roku w Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu k. Jasła pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego – ks. Dennisa Loomisa MS odbędzie się II Spotkanie Saletynów z całego świata. Tematem tego zjazdu będzie Realizacja charyzmatu saletyńskiego przez Prowincję Polską.

Do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, Polskiego La Salette, przyjadą Saletyni z Brazylii, Francji, Indii, Madagaskaru, Włoch i USA. Motywem zaproszenia przedstawicieli z innych Prowincji i Regionów Misjonarzy Saletynów do Polski jest Jubileusz 100-lecia obecności Misjonarzy Saletynów w Dębowcu.

W programie przewidziano konferencje tematyczne dotyczące historii Polski, Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, charyzmatu saletyńskiego, prezentacje multimedialne ukazujące posługę duszpasterską, realizację formacji na każdym z jej etapów, a także działalność różnych dzieł i agend. Każdy z Prowincji czy Regionu będzie miała możliwość zaprezentowania siebie na forum Spotkania.

Ten dwutygodniowy czas spędzony w Polsce będzie dla przybyłych Saletynów z innych części świata możliwością doświadczenia polskiej kultury i tradycji, odwiedzenia miejsc ważnych dla naszej historii, takich jak: Częstochowa, Kraków, Oświęcim, Szczawnica, Wieliczka czy Zakopane.

ks. Piotr Szweda MS

SŁOWA KLUCZOWE