Kultura | rozrywka | edukacja

Eseje Milana Kundery w Klubie Powiększania Wyobraźni MBP (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do dyskusji o esejach Milana Kundery „Spotkanie”. Milan Kundera – czeski pisarz, który w 1975 r. wyemigrował do Francji. Autor wybitnej powieści „Nieznośna lekkość bytu”, której ekranizacji podjął się w 1988 r. Philip Kaufman.

Zapowiedź imprezy

„Spotkanie” to impresje na temat jego spotkań z literaturą, malarstwem, muzyką. Kundera zderza ze sobą rozmaite dziedziny kultury, poruszając tematy egzystencjalne i estetyczne. Autor prowadzi czytelnika po gąszczu tekstów literackich. To podróż intelektualna, w której pisarz staje się niezwykle cennym przewodnikiem. Czytelnik oprócz warstwy poznawczej ma również możliwość poznania dzieł, o które otarł się czeski intelektualista. Autor „Nieznośnej lekkości bytu” nie tylko prowokuje pytania, ale poprzez ich zadawanie prowadzi dialog z czytelnikiem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w zbiorze esejów w tłumaczeniu M. Bieńczyka znalazło się wśród rozważań, opowiadanie samego tłumacza – „Tworki”.

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 25 maja (wtorek) 2010 r. w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 16.00

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE