Kultura | rozrywka | edukacja

Gmina Jasło Czyta Dzieciom (zapowiedź)

Już od 7 lat Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach uczestniczy w kampanii Fundacja ABCXXI – CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Zapowiedź imprezy

Ogólnopolskie imprezy takie jak m.in: Tydzień Czytania Dzieciom, na stałe wpisały się już w kalendarium imprez GBP. Jak co roku zapraszamy na obchody tego przedsięwzięcia mającego na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, przypomnienie dorosłym o jego roli w wychowaniu zdrowego emocjonalnie, mądrego człowieka.

Tegoroczna inauguracja OTCD odbędzie się w plenerze obok Filii GBP w Warzycach, gdzie 28 maja od godz. 10.00 zapraszamy na FESTYN CZYTELNICZY. Atrakcją czytelniczej zabawy będzie niewątpliwie Smok Novuś – maskotka sieci podkarpackich Księgarni Nova, który rozbawi, ucieszy i rozśmieszy dzieci.

Ponadto tradycyjnie już „ Lokomotywę” J. Tuwima przeczytają dzieciom zaproszeni goście i przedstawiciele władz lokalnych. Odbędzie się szereg konkursów, zabaw, quizów i zgadywanek przygotowanych przez bibliotekarzy.

W IX OTCD, który potrwa do 6 czerwca, przypada także DZIEŃ DZIECKA. Z tej okazji zapraszamy najmłodszych czytelników do Gminnej Biblioteki Publicznej w Szebniach, gdzie odbędzie się promocja książeczki dla dzieci „Ukochane zwierzaki” napisanej przez zaprzyjaźnioną poetkę Rozalię Kolanko, zilustrowaną przez czytelników z Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego w ramach akcji Gmina Jasło czyta dzieciom.

Nie zabraknie także głośnego czytania, konkursów, zabaw i niespodzianek.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE