Informacje

Kolejny sukces uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach

Drużyna chłopców z ZSP w Kołaczycach w składzie: Rafał Szot, Dominik Roś, Szymon Samborski i Mirosław Kita, po zwycięstwie w XXXIII edycji Rejonowych Zawodów Sportowo- Obronnych „ Sprawni jak żołnierze”, wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich tych zawodów w Łańcucie, które odbyły się w dniu 15 maja 2010r.

ZSP w Kołaczycach. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. archiwum ZSP w Kołaczycach

Drużyny z całego Podkarpacia rywalizowały w 5 konkurencjach: rzut granatem do celu (z odległości 25 m.), strzelanie z karabinka sportowego, pierwsza pomoc, sprawnościowy tor przeszkód i bieg na orientację. Po dziesięciogodzinnych zmaganiach, dzięki ambicji, umiejętnościom oraz bardzo dobrej postawie, drużyna zdobyła II miejsce w województwie, ulegając jedynie ubiegłorocznym finalistom zawodów centralnych (III miejsce w Polsce), drużynie z Lubaczowa.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem okazał się Mirosław Kita. Wszyscy uczniowie wywodzą się z klasy policyjno- strażackiej, a do zawodów przygotowywał ich mgr Dariusz Szczepanik – nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i przysposobienia obronnego w Liceum w Kołaczycach.

(ZSP w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE