Kultura | rozrywka | edukacja

Nowy Żmigród: Gminna uroczystość dla matek

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie w dniu 22 maja odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Matki. Już tradycją się stało, że z okazji tego święta organizowana jest taka uroczystość.

W ubiegłym roku takie wydarzenie miało miejsce w Domu Ludowym w Brzezowej. W tym roku ośrodek kultury był gospodarzem tej gminnej imprezy. Organizatorem spotkania z okazji Dnia Matki byli: Rada Gminna KGW, wójt gminy Nowy Żmigród oraz Gminny Ośrodek Kultury. Na tą uroczystość zaproszone zostały matki z całej gminy. Wśród zaproszonych gości byli: wójt gminy Krzysztof Augustyn, zastępca wójta Franciszek Miśkowicz, przewodniczący rady Zenon Książkiewicz, przewodnicząca RG KGW Maria Adamska, radni gminy, sołtysi, przewodniczące kół gospodyń i ich członkinie.


Cała uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Nowym Żmigrodzie. Podczas mszy psalmy oraz pieśni śpiewał zespół „Magurzanki”. Po zakończeniu mszy wszyscy udali się do sali GOK, gdzie rozpoczęło się uroczyste spotkanie. Po otwarciu uroczystości głos zabrał wójt gminy Krzysztof Augustyn wraz z przewodniczącym rady Zenonem Książkiewiczem, którzy złożyli zaproszonym mamą serdeczne życzenia. Następnie za długoletnią prace społeczną jak i trud wychowania dzieci wyróżniono matki z jedenastu wsi. Mamy otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz kwiaty. Wręczenia dokonali: wójt gminy Krzysztof Augustyn, zastępca wójta Franciszek Miśkowicz, przewodniczący rady Zenon Książkiewicz oraz przewodnicząca RG KGW Maria Adamska.


Wśród wyróżnionych były: Maria Hanas z Nowego Żmigrodu, Czesława Czaja z Łężyn, Maria Wróbel ze Starego Żmigrodu, Stanisława Wokurka z Kątów, Stanisława Buczyńska ze Skalnika, Maria Machowska z Nienaszowa, Marianna Klich z Gorzyc, Weronika Stoś z Brzezowej, Władysława Mroczka z Desznicy, Stanisława Delimata z Makowisk, Maria Suska z Toków. W imieniu wyróżnionych podziękowała pani Czesława Czaja z Łężyn.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez GOK w Nowym Żmigrodzie. Na scenie tutejszej sali widowiskowej zaprezentowały się dwie grupy taneczne przygotowane przez panią instruktor Anitę Gronek, wystąpiła młoda artystka Ewelina Tokarczyk, oraz zespół Magurzanki pod kierownictwem pana Tadeusza Źrebca. Przygotowano również dla szanownych mam smaczne posiłki, które przygotowały członkinie kół gospodyń. Zebrani mogli obejrzeć wystawę fotograficzna przygotowaną na ta okazję. Było też wspólne biesiadowanie ze śpiewaniem pieśni ludowych.

W imieniu organizatorów tej uroczystości serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej miłej i sympatycznej imprezie.

Jerzy Dębiec
GOK w Nowym Żmigrodzie

SŁOWA KLUCZOWE