Na drogach

Pijany Słowak za kierownicą tira

Pijanego kierowcę tira zatrzymali policjanci z jasielskiej drogówki. Alkomat wykazał u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Obywatel Słowacji wracał do swojego kraju z ładunkiem kostki brukowej. Prawdopodobnie dziś zostanie osądzony w postępowaniu przyśpieszonym.

W sobotę około 11.00, policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie Jasła zauważyli na ul. Lwowskiej ciężarową scanię. Kierowca jechał niepewnie, a samochód nie miał włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Okazało się, że tirem kierował 39-letni obywatel Słowacji. Mężczyzna wracał do swojego kraju. Naczepa ciężarówki załadowana była kostką brukową.

Policjanci w trakcie rozmowy z kierującym poczuli silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna był mocno pijany. Urządzenie wskazało 2,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę w areszcie, a samochód zabezpieczyli na parkingu. Obcokrajowiec stracił prawo jazdy. Zostanie osądzony w postępowaniu przyśpieszonym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE