Kultura | rozrywka | edukacja

Solista JDK wyróżniony w Rzeszowie

Solista Jasielskiego Domu Kultury Hubert Reczek, laureat wstępnych eliminacji XV Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj sukces”, które odbyły się w marcu br. w JDK, został wyróżniony w eliminacjach rejonowych tego konkursu w Rzeszowie.

Solista. Fot. Jasielski Dom Kultury

Hubert jest uczniem klasy piątej SP w Przysiekach, a od początku br. solistą JDK. W jasielskich eliminacjach konkursu „Wygraj sukces”, w których wystąpiło blisko 40 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z powiatów jasielskiego, brzozowskiego, strzyżowskiego i gorlickiego, otrzymał – jako jeden z trójki uczniów występujących w kategorii klas IV do VI szkół podstawowych – nominację do następnego, rejonowego etapu konkursu, rozegranego 30 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. W tej w WDK wystąpiło 39 wykonawców. Pięcioro z nich awansowało do finału; wokalista JDK, który zaśpiewał piosenki „Drzwi do kariery” i „Mój przyjaciel cały świat”, znalazł się wśród jedenaściorga wyróżnionych.

To duży sukces Huberta, który po raz pierwszy wystąpił w konkursie o tak dużym zasięgu – mówi Ewa Grzebień, instruktorka muzyki w JDK.

Konkurs „Wygraj sukces” jest największym w Polsce konkursem wokalnym dla dzieci i młodzieży. W eliminacjach wstępnych i rejonowych nie są przyznawane nagrody, a jedynie nominacje na kolejny szczebel i wyróżnienia. W finale, który rokrocznie odbywa się w Tarnobrzegu, spotykają się zwycięzcy eliminacji rejonowych. W tym roku będą to 122 osoby z całego kraju.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE