Sport | rekreacja | turystyka

Udany start judoków UKS ASW-JUDO JASŁO na Słowacji

W dniu 15 maja reprezentacja naszego klubu jako jedyna zaproszona przez Słowacki Związek Judo wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju w mieście Michalovce.

Judocy. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. archiwum UKS ASW-Judo Jasło

Nasza drużyna pod opieką Wojciecha Bezaka i Pawła Pliszyło została przyjęta w sposób bardzo gościnny. Turniej zorganizowany przed słowacką federację judo przygotowany był perfekcyjnie a udział w zawodach wzięło ponad 400 zawodników z Niemiec, Czech, Austrii, Litwy, Ukrainy i Polski. Nasi zawodnicy wywalczyli dwa srebrne, czwarte miejsce i dwa siódme.

Srebrne medale wywalczyli Kamil Paprocki w kategorii wagowej do 50 kilogramów oraz Dawid Szymkowski w kategorii wagowej do 55 kilogramów. Czwarte miejsce wywalczył w kategorii wagowej do 66 kilogramów Maksymilian Bezak. Natomiast na siódmych miejscach uplasowały się dziewczyny Anita Czarnecka oraz Marzena Ryś.

Nasz klub nawiązał w Słowacji wiele nowych kontaktów z klubami zagranicznymi i już niedługo wszystkie drużyny spotkają się w Jaśle na Międzynarodowych zawodach Judo, które odbędą się 29 maja w hali MOSiR w Jaśle

(UKS ASW-JUDO JASŁO)

SŁOWA KLUCZOWE