Kultura | rozrywka | edukacja

W Dębowcu zaśpiewają na rzecz 12-letniego Piotrusia Tybika

Dyrektor, nauczyciele oraz młodzież Publicznego Gimnazjum w Dębowcu serdecznie zapraszają na inscenizację słowno-muzyczną poświęconą Słudze Bożemu –  Janowi Pawłowi II.

Z okazji rocznicy urodzin jak co roku pragniemy oddać hołd naszemu Ojcu Świętemu. Podczas występu uczniowie Gimnazjum kwestować będą na rzecz zbiórki pieniędzy na leczenie 12-letniego Piotrusia Tybika z Zarzecza, który cierpi na chorobą nowotworową. Piotruś choruje na raka mózgu i potrzebuje specjalistycznej opieki.

Piotruś zachorował w 2005 roku, mając niespełna 7 lat. Lekarze wykryli u niego guza prawego płata czołowego mózgu. Wydawało się, że specjalistyczne leczenie i opieka medyczna w Centrum Zdrowia Dziecka pozwoliła Piotrusiowi wygrać z chorobą. Niestety w 2009 roku pojawił się nawrót.

Rodzinie brakuje środków na jego leczenie i wyjazdy do Warszawy. Do tej pory odbyły się dwie kwesty: w Kościele oo. Franciszkanów oraz w jasielskich szkołach, zakładach pracy i instytucjach, w której wzięli udział wolontariusze – uczniowie jasielskich szkół.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć leczenie Piotra mogą skontaktować się ze Szkołą Podstawową w Zarzeczu lub przekazać wsparcie na nr konta PEKAO SA 37 1240 2337 1111 0000 3733 0668.

23 maj 2010 (niedziela): Uroczysty występ odbędzie się po mszy świętej o godz. 9.00  w  Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Bartłomieja w Dębowcu.

Program:

– 9.00 Msza Święta

– 9.45 występ chóru

-10.00 kwesta

Zapraszamy!

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE