Sport | rekreacja | turystyka

W niedzielę w Skołyszynie kolejne piłkarskie „derby powiatu”

Po derbowym pojedynku z Wisłoką Nowy Żmigród w ubiegłą sobotę, przyszedł czas na kolejne „derby powiatu jasielskiego”, tym razem z LKS Skołyszyn.

Stulecie Czarnych Jasło

Najbliższe spotkania odbywać się będą w ramach XXII kolejki o mistrzostwo Krośnieńskiej Klasy Okręgowej. Gospodarze niedzielnego pojedynku zajmują aktualnie 7 pozycję w ligowej tabeli, z dorobkiem 33 punktów. W ostatniej serii gier pauzowali, dostając jednocześnie walkower za mecz z wycofanym z rozgrywek Zamczyskiem Odrzykoń. Rundę rewanżową rozpoczęli od dwóch remisów z Kotwicą i Górnikiem, potem dwukrotnie musieli uznać wyższość GKS Krościenko W.-Pustyny oraz Wisłoki, a w ostatnich dwóch kolejkach zwyciężyli Sanovię i wspomnianym wcześniej walkowerem.

Dla zawodników Czarnych Jasło najbliższe ligowe starcie będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się pucharowym meczem z III-ligową Stalą Sanok. Tydzień temu w Skołyszynie zwyciężyły obie drużyny juniorskie, teraz „kropkę nad i” powinien postawić pierwszy zespół seniorski.

Zawody poprowadzą sędziowie: Żurawski, Jagieła, Bolanowski

Czarni (przypuszczalny skład): Kwiek – Żuławski, Chrząszcz, Bernacki, Grzesiak, Kukowski, Pokrywka, Warzocha, Setlak, Szalony, Majewski.

Wszystkich kibiców Czarnych zachęcamy do wyjazdu do niedalekiego Skołyszyna, aby wspomóc zespół swoją obecnością, jak również kulturalnym dopingiem podczas niedzielnego spotkania.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE