Kultura | rozrywka | edukacja

9 czerwca 2010 – Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do aktywnego uczestnictwa w VII edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, które planowane jest 9 czerwca 2010 r.


Fundacja bookcrossing, organizator akcji, apeluje: Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania. Książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika. Zachęcamy do uwalniania książek. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie, uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby. Ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych np. pociąg, kawiarnia, ulubiony pub jak i również w specjalnie w tym celu przygotowanych miejscach m.in. półkach bookcrossingowych.

Od dnia 15 maja 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle oficjalnie działa półka bookcrossingowa (na stronie internetowej www.bookcrossing.pl znajduje się wykaz książek „uwolnionych” przez bibliotekę). Bądź z nami 9 czerwca, w ten wyjątkowy dzień uwolnij swoje książki od kurzu i zapomnienia! Zachęcamy do dzielenia się książkami, zapraszamy do odwiedzin!

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE