Informacje

Jasielska Policja w walce z podtopieniami

Policjanci przez cały czas biorą czynny udział w akcji przeciwpowodziowej. Pomagają w ewakuacji i zabezpieczają zalane drogi. Udzielają mieszkańcom niezbędnej pomocy w różnych sytuacjach oraz wspierają inne służby.

Policja. Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

Od czwartku jasielscy policjanci zabezpieczają miejsca prowadzenia działań ratowniczych, pracują przy usuwaniu szkód i pomagają w ewakuacji. Wczoraj przyłączyli się do nich funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. W akcji pomaga również policyjny śmigłowiec. Policjanci są też w miejscach, gdzie zalane lub podtopione zostały drogi. Kierują samochody na objazdy, zawracają też kierowców, którzy gotowi są zaryzykować przejazd niebezpieczną trasą.

Utrudnienia w ruchu:

* w Trzcinicy nieprzejezdna jest droga K-28 Jasło – Gorlice. Objazd od strony Gorlic dla samochodów do 3,5 tony przez miejscowości Skołyszyn-Lisów –Jabłonicę – Jareniówkę – Jasło ul. 17-Stycznia.

* w Kołaczycach nieprzejezdna jest droga K-73 Jasło-Pilzno. Objazd do Dębicy od strony Jasła przez miejscowości Strzyżów – Ropczyce – Dębica.

Do Jasła można wjechać od strony Krosna i Nowego Żmigrodu, jednak w zależności od potrzeb prowadzonej akcji przeciwpowodziowej wjazd do miasta może być chwilowo zamykany.

Aby ułatwić ruch drogowy na terenie Jasła dla pojazdów zaangażowanych w działania ratunkowe związane z powodzią i ewakuacją poszkodowanych apelujemy do mieszkańców o pozostawianie samochodów w domach, a do kierowców o niewjeżdżanie do Jasła.

Prowadzone są również działania, aby uchronić mienie mieszkańców dotkniętych powodzią. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem domostw pozostawionych na czas powodzi, by nie dochodziło do kradzieży.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE