Informacje

Jubileuszowa X Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia do Sanktuarium w Tarnowcu

W dniu 3 lipca 2010 do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia i Kalwarii Nienarodzonych przybędzie jubileuszowa X Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutna Obrońców Życia.

Zapowiedź wydarzenia

Jak co roku w każdą pierwszą sobotę lipca do Tarnowca k. Jasła przybędą pielgrzymi z całej Polski, aby uczestniczyć w Uroczystościach w intencji obrony życia poczętego.

Sanktuarium w Tarnowcu to szczególne miejsce w Polsce modlitwy o obronę życia poczętego. Już od wieków przybywali tu ludzie aby wypraszać łaski związane z narodzinami. W roku 1998 dzięki francuskiej organizacji Obrońców Życia wybudowano w Tarnowcu jedyną w Polsce i jedną z trzech na świecie Kalwarię Nienarodzonych – „Pomnik Miliarda”.

Od 2000 roku przybywa tu Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia.

Kalwaria Nienarodzonych jest usytuowana na malowniczym wzgórzu obok sanktuarium. Na szczyt kalwarii prowadzi droga krzyżowa, z tekstami Jana Pawła II dotyczącymi ważności sprawy obrony życia poczętego. Na szczycie wzgórza znajduje się 3 metrowy świecący krzyż, a obok niego setka małych, białych krzyżyków, które symbolizują groby zamordowanych dzieci w łonie matki. Oprócz tego na Kalwarii znajduje się także skalny ołtarz. Kalwaria ta nosi również inną nazwę, bardziej dosadną – „ Pomnik Miliarda”. Nazwa ta wywodzi się z faktu, iż w roku budowy kalwarii ONZ ogłosiło, że z powodu aborcji zginęło aż miliard ludzkich istnień (dane na rok 1998, bez uwzględnienia m.in. Rosji).

Program uroczystości 03. 07. 10 (sobota):
– początek o godzinie 10.00: Droga Krzyżowa na Kalwarii Nienarodzonych, Msza Święta z udziałem parlamentarzystów i Ks. Biskupa, część artystyczna.

(Sanktuarium w Tarnowcu)

SŁOWA KLUCZOWE