Informacje

Okradł kobietę, której chciał pomagać po powodzi

Policjanci z Jasła zatrzymali złodzieja. Włamał się do domu kobiety, której dzień wcześniej oferował pomoc przy usuwaniu szkód popowodziowych. 57-letni mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.


Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

W miniony wtorek, tuż po godzinie czwartej, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów przy ul. Madejewskich w Jaśle. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że kilkanaście minut wcześniej, mężczyzna wkradł się do mieszkania zgłaszającej. Złodziej, wykorzystując otwarte drzwi i sen domowników wszedł do środka i z sypialni skradł torebkę z dokumentami, kluczami i pieniędzmi. Kobieta obudziła się w momencie, gdy sprawca zabierał swój łup. Na jej widok mężczyzna szybko wybiegł z mieszkania.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Po kilku minutach, na ul. Kazimierza Wielkiego zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Okazało się, że jest nim 57-letni mieszkaniec Jasła, wcześniej notowany i karany za podobne przestępstwa. W chwili zatrzymania był pijany. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że dzień wcześniej oferował on pokrzywdzonej pomoc przy usuwaniu szkód popowodziowych.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Zobacz na mapie:

Wyświetl większą mapę

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE