Kultura | rozrywka | edukacja

Pejzaże Hamady w Galerii JDK (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy „Moje przestrzenie”, malarstwa Kazimierza Hamady. Wernisaż odbędzie się we wtorek (8 bm.) o godz. 18. Ekspozycja będzie czynna do końca bieżącego miesiąca.

Zapowiedź imprezy

Kazimierz Hamada urodził się w 1954 r. w Jaśle. Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. W 1989 roku otrzymał od Ministerstwa Kultury i Sztuki status twórcy. Projektuje architekturę i uprawia malarstwo, głównie olejne. Jego prace można było oglądać na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Krakowie. Znajdują się też w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą (w Europie, USA i Kanadzie).

„Uprawia malarstwo pejzażowe. Pejzaże „czyste”; ziemia, woda, las, zawoalowane mgłą, z której wyłania się blask tafli wodnej i pejzaż z architekturą, naznaczony obecnością człowieka. Jeżeli te pierwsze bywają niedopowiedziane w swoich zamgleniach i światłach, to architekturę oglądamy czytelną, często z detalami wydobywanymi z lubością, rozpoznawalną – wręcz z adresami. (…) Jest to malarstwo, które podoba się wielu” – napisała w „Dzienniku Polskim” o twórczości Hamady znana krakowska recenzentka sztuki Jolanta Antecka.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE