Informacje

Pierwsza tura wyborów. Komentarze naszych Czytelników

Zobacz powyborcze komentarze czytelników portalu terazJaslo.pl.

Krzysztof z Jasła (18 lat)
Wielkie rozczarowanie, dlaczego Polacy głosowali tylko na tych, którzy mieli szansę, a nie na tych, których tak na prawdę chcieli. Spodziewałem się również, że Polacy w obliczu tragedii zmobilizują się i pójdą do urn. Miałem nadzieję, że tragedia smoleńska zmieni oblicze kraju i świadomość Polaków, tak się jednak nie stało.

Monika z Jasła (25 lat)
Wygrana Komorowskiego mnie nie zdziwiła. Widzę, że Jasło już dzieli się w poglądach zarówno na osiedlach, jak i w miejscowościach powiatu jasielskiego. Nie ma już jedności tej, która była jeszcze kilka lat temu, a miała tylko jeden szyld.

Magdalena z Jasła (31 lat)
Bez zaskoczenia przyjąć można popularność dwóch czołowych kandydatów. Bronisław Komorowski na tę chwilę prowadzi (45.7%), tuż za nim ulokował się kandydat PiS-u Jarosław Kaczyński (33.2%). Trzecie miejsce zajął Grzegorz Napieralski z 13.4 %. Oznacza to, że czeka nas druga tura wyborów, która rozegra się miedzy dwoma najbardziej medialnymi kandydatami. To w większości media zdecydują, zarówno te ogólnopolskie jak i lokalne.

Andrzej z Jasła (44 lata)
Już niedługo rozstrzygnie się, kto wygra zaufanie – marszałek Sejmu czy kampania sentymentalna brata zmarłego Prezydenta.

Damian z Żółkowa (19 lat)
Mówiąc szczerze, myślałem, że Bronisław Komorowski wygra w pierwszej turze i nie będzie trzeba iść głosować za dwa tygodnie, jednak mobilizacja jest najważniejsza. Zarówno elektoratu Jarosława Kaczyńskiego, jak i Bronisława Komorowskiego. Na pytanie czy coś się zmieni w sondażach nie mam odpowiedzi, jednak życzę Polsce jak najlepiej.

Anka z Jasła (37 lat )
Pewnie zawiodę wiele osób. Spełniając swój obywatelski obowiązek oddałam nieważny glos. Żaden z kandydatów nie był moim faworytem, a glosowanie na tzw. mniejsze zło (tj. wzrostowo większe) mnie nie bawiło.

Grzegorz z Jasła (23 lata)
Myślę, że Platforma ma wygraną w kieszeni. Mam nadzieję, że mentalność ludzi w mieście Jaśle się powoli, ale skutecznie zmienia. Nie ma już wodza, który trzymał w garści miasto. Reszta, to kwestia czasu. Życzę dobrze naszemu miastu i życzę byśmy umieli rozgraniczyć przyzwyczajenie z przyszłością, tą dobrą dla miasta, Podkarpacia i Polski.

* Nazwiska do wiadomości Redakcji.

Zebrał: Daniel Baron

SŁOWA KLUCZOWE