Na drogach

Pieszy ucierpiał w wypadku

Wczoraj, 50-letni mieszkaniec Jasła został potrącony przez samochód. Mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Ranny pieszy trafił do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

WYPADEK. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do wypadku doszło około godz. 15.30 w Jaśle. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że 77-letni kierowca daewoo tico jechał ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Czackiego. W pewnej chwili zauważył przed swoim samochodem pieszego. W miejscu niedozwolonym wszedł na jezdnię z jego lewej strony, chcąc szybko przejść na drugą stronę. Kierujący hamował, lecz nie zdołał zatrzymać pojazdu. Doszło do potrącenia. Pieszy upadł na maskę samochodu i głową uderzył w szybę.

Na skutek wypadku, 50-letni mieszkaniec Jasła trafił do szpitala. Stwierdzono u niego złamanie ręki, uraz barku i głowy. Kierujący daewoo nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalili świadków. Od pieszego pobrano krew do badań stanu trzeźwości. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku dochodzenia.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE