Informacje

Pijani awanturnicy zatrzymani

Przez weekend policjanci z Jasła zatrzymali trzech pijanych awanturników. Jeden z nich zaatakował funkcjonariuszy podczas interwencji. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i dobrowolnie poddali się karze.


Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Pierwszy awanturnik został zatrzymany w piątek wieczorem. Dyżurny komendy po otrzymaniu zgłoszenia, skierował patrol do schroniska św. Brata Alberta w Jaśle. Pracownik schroniska poprosił o pomoc, gdyż jeden z mieszkających tam mężczyzn, pijany przyniósł ze sobą alkohol i wszczął awanturę.

Na widok policjantów 48-latek stał się wulgarny i agresywny. Podczas interwencji rzucił się na funkcjonariuszy, próbował ich uderzyć. Został obezwładniony i przewieziony do komendy. Trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Został osądzony w trybie przyspieszonym. Dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Do drugiej interwencji z udziałem pijanych awanturników, doszło w sobotę około godz. 23. Policjanci zostali wezwani, gdyż w jednym z mieszkań przy ul. Szajnochy, grupa młodych ludzi urządziła sobie imprezę zakłócając ciszę nocną. Na miejscu funkcjonariusze zastali siedmiu mężczyzn. W czasie legitymowania dwóch z nich zaczęło zachowywać się bardzo agresywnie. Do policjantów zwracali się w sposób obraźliwy, wykrzykiwali wulgaryzmy, grozili im, nie chcieli podać swoich danych osobowych. Policjanci musieli użyć siły fizycznej, awanturnicy trafili na komendę.

Okazali się nimi 20 i 18-letni mieszkańcy Jasła. Byli pijani, mieli odpowiednio 2,6 i 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj przedstawiono im zarzut znieważenia funkcjonariuszy. 18-latek dodatkowo usłyszał zarzut zmuszania policjantów do zaniechania prawnej czynności służbowej. Obaj dobrowolnie poddali się karze – 20-latek 6 miesięcy, jego młodszy kolega 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na 3 lata.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE