Na drogach

Pijany motocyklista wywrócił się przed bramą kościoła

Wstrząśnieniem mózgu przypłacił jazdę po pijanemu 35-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Mężczyzna kierował motocyklem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się przed kościelną bramą.

O zdarzeniu drogowym w Samoklęskach dyżurny komendy został powiadomiony w minioną sobotę około 11. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem MZ, 35-latek jechał drogą prowadzącą do miejscowego kościoła. Nie miał na głowie kasku ochronnego. Kilkanaście metrów przed bramą wjazdową na teren kościoła zaczął hamować. Motocyklista nie zdołał opanować pojazdu i przewrócił się na jezdnię.

Na skutek doznanych obrażeń mężczyzna trafił do szpitala. Stwierdzono u niego wstrząśnienie mózgu i ogólne potłuczenia. Badanie jego stanu trzeźwości wyjaśniło czemu doszło do zdarzenia. Mężczyzna podjął się jazdy jednośladem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii na okres 3 lat. Ponadto, motocykl którym kierował nie miał aktualnych badań technicznych.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE