Informacje

Policja: rozpoczynamy „Bezpieczne Wakacje 2010”

Dziś rozpoczynają się wakacje. Najbliższe dwa miesiące to dla dzieci i dorosłych czas wypoczynku oraz letnich wyjazdów. Wiele osób będzie odpoczywać z dala od miast – nad wodą, w lesie i w górach. Sporo jest takich atrakcyjnych miejsc na terenie naszego województwa. Podkarpaccy policjanci będą dbać, aby dla wszystkich wypoczynek był bezpieczny.


Lipiec i sierpień to dla dzieci czas wakacji. Odpoczywają też dorośli, dla których rozpoczyna się sezon urlopowy. Podkarpacie to niewątpliwie region atrakcyjny dla turystów. Spodziewamy się więc, że wiele osób będzie podróżować drogami naszego województwa. Bieszczadzkie szlaki i Beskid Niski to cel wielu wakacyjnych wyjazdów. Dlatego podkarpaccy policjanci z myślą o bezpieczeństwie wszystkich udających się na letni wypoczynek włączają się do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2010”.

Dla policjantów ruchu drogowego będzie to okres wzmożonej pracy. Każdego dnia będą kontrolować autobusy wiozące dzieci na wakacyjny wypoczynek, sprawdzą stan techniczny autokarów, ich wyposażenie, a także dokumenty, które muszą mieć kierowcy. Skontrolują też stan trzeźwości kierowców. W wielu miejscach utworzone zostaną specjalne punkty kontrolne. Rodzice, opiekunowie i organizatorzy wyjazdów mogą zwracać się do Policji o przeprowadzenie takich kontroli. Najlepiej, aby termin uzgodnić z kilkudniowym wyprzedzeniem, dzwoniąc do dyżurnego miejscowej jednostki Policji pod numer 997.

W czasie trwania „Bezpiecznych Wakacji” funkcjonariusze odwiedzą miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas spotkań będą przypominać czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie. Przekażą młodym ludziom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na koloniach, nad wodą czy w czasie podróży. Będą też przestrzegać przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków czy spożywaniem alkoholu.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE