Informacje

Policjanci w pościgu oddali strzały ostrzegawcze

Policjanci w pościgu zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzieże kratek ze studzienek kanalizacyjnych. Chcąc uniknąć zatrzymania pędził ulicami Jasła, ignorował czerwone światła, jechał pod prąd, o mało co nie wjechał w przechodzących przez przejście pieszych. Także funkcjonariusze blokujący drogę, w ostatniej chwili zdołali uniknąć potrącenia. Aby zatrzymać podejrzewanego zmuszeni byli oddać strzały ostrzegawcze.

Fot. KPP w Jaśle
Fot. KPP w Jaśle

Policjanci z jasielskiej komendy prowadzili czynności w sprawie kradzieży kratek z studzienek kanalizacyjnych. Wiele takich zdarzeń miało miejsce w ostatnim czasie na terenie Jasła. Policjanci uzyskali informację, że związek z tymi przestępstwami może mieć mieszkaniec podjasielskiej miejscowości.

Dziś rano, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego udali się do jego domu na przeszukanie. W mieszkaniu nie zastali właściciela, był w pracy. W pewnym momencie policjanci zauważyli, że w nadjeżdżającym pojeździe znajduje się podejrzewany mężczyzna. Na ich widok  zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Kierowca toyoty mimo wezwań do zatrzymania uciekał w kierunku Jasła. Na ulicach miasta kontynuował ucieczkę jadąc z bardzo dużą prędkością.  Pędził całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla pojazdów jadących z naprzeciwka. Nie zważał również na pieszych, w tym dzieci przechodzące przez przejście. Kilkakrotnie przejechał na czerwonym świetle i jechał pod prąd. Chcąc uniknąć zatrzymania zajeżdżał drogę ścigającym go radiowozom.

Funkcjonariusze na ul. Jana z Dukli ustawili blokadę drogi. Kierowca chcąc ją ominąć o mało co nie wjechał w policjantów. Zdołali odskoczyć i w ten sposób uniknęli potrącenia.

Ostatecznie pościg zakończył się kilka kilometrów dalej w miejscowości Żółków. Kierowca wjechał w drogę prowadzącą do lasu, i tam jego samochód ugrzązł w błocie. Mężczyzna zaczął pieszo uciekać w głąb lasu. Funkcjonariusze oddali trzy strzały ostrzegawcze. Chwilę później mężczyzna był już w ich rękach. Nikomu nic się nie stało.

41-letni mieszkaniec gminy Jasło trafił do policyjnego aresztu. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu. W jego domu odnaleziono potłuczone kratki studzienek kanalizacyjnych. W tej chwili trwają policyjne czynności, które pozwolą wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE