Sport | rekreacja | turystyka

Puchar Polski: Czarni Jasło jadą na mecz do Dukli

Zalane główne boisko przy ulicy Śniadeckich nie pozwala na odpowiednie przygotowanie stanu murawy na środowy mecz Pucharu Polski ze Stalą Sanok. Zarząd Klubu w tej sytuacji podjął decyzję o rozegraniu w/w spotkania na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Dukli, tak aby zapobiec kolejnemu (czwartemu już) przełożeniu pojedynku na inny termin.

Jaślanie mieli już okazję zapoznać się z tym obiektem piłkarskim dwa dni temu, kiedy to w ramach rozgrywek Krośnieńskiej Klasy Okręgowej rozgromili w Dukli Cosmos Nowotaniec. Kilka słów o naszym pucharowym przeciwniku. Stal Sanok występuje obecnie w III lidze lubelsko – podkarpackiej, zajmując na dwie kolejki przed końcem rozgrywek czwarte miejsce w tabeli. Po znakomitej serii 7 zwycięstw z rzędu przyszedł ostatnio okres słabszej postawy podopiecznych trenera Piotra Kota, czego rezultatem są trzy porażki w trzech ostatnich ligowych potyczkach. Goście przystąpili do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu krośnieńskiego od ćwierćfinału, podobnie zresztą jak Partyzant Targowiska, Karpaty Krosno czy „Gamrat” Czarni Jasło.

W poprzedniej edycji PP sanoczanie odpadli właśnie w 1/4, przegrywając w Ustrzykach Dolnych z Bieszczadami. „Gamrat” Czarni II Jasło natomiast w drodze do ćwierćfinału wyeliminowali kolejno: GKS Krościenko Wyżne – Pustyny 9:1 oraz Spartę Osobnica 10:0.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE