Informacje

Sprawcy uszkodzenia trzech samochodów zatrzymani


Dwóch pijanych wandali zatrzymali policjanci z Jasła. Młodzi ludzie kopiąc i uderzając rękoma uszkodzili trzy samochody. Wczoraj trafili do policyjnego aresztu, dzisiaj usłyszeli zarzuty.

W niedzielę około godz. 3, jedna z mieszkanek ul. Kopernika w Jaśle, usłyszała głośny trzask. Z okna swojego mieszkania zauważyła dwóch mężczyzn niszczących samochody. Natychmiast zawiadomiła Policję. Chwilę później, na Kopernika pojawił się policyjny radiowóz. Funkcjonariusze zauważyli w pobliżu parkingu młodych ludzi, których wygląd odpowiadał rysopisowi. Obaj byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. W chwili zatrzymania zachowywali się agresywnie, trafili do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, pijani młodzieńcy kopiąc i uderzając rękoma uszkodzili trzy samochody. Pozrywali lusterka, w jednym z aut wybili tylną szybę. Wandalami okazali się 19 i 20-letni mieszkańcy Jasła. Każdy z nich miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Dzisiaj usłyszeli zarzut niszczenia mienia – przestępstwa, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE