Informacje

„Stawiam na mleko!” a Ty?

W miniony piątek na jasielskim Rynku przez kilka godzin gościła Mleczna Ekspedycja. To część programu „Stawiam na mleko!” – ogólnopolskiej kampanii informacyjno-promocyjnej mleka i produktów mlecznych, realizowanej przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wcześniej Mleczna Ekspedycja zawitała w Szkole Podstawowej nr 1.

Bawiliśmy się z dzieciakami i troszeczkę opowiedzieliśmy im o tym, dlaczego warto pić mleko. – mówi Artur Kowalski, koordynator akcji.

Dla najmłodszych mieszkańców Jasła przygotowano szereg atrakcji. Mogli poukładać wielkie uliczne puzzle, pościgać się w zabawie ze specjalną taśmą, pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni, pograć w piłkarzyki i skosztować próbek mlecznych produktów.

Jest też z nami pani dietetyk, u której można dowiedzieć się więcej na temat mleka, spożywania mleka, dlaczego warto spożywać mleko. – powiedział Artur Kowalski.

Kampania „Stawiam na mleko!” współfinansowana jest przez Agencję Rynku Rolnego ze środków Unii Europejskiej, budżetu Polski oraz Funduszu Promocji Mleczarstwa. Akcja promująca mleko i produkty mleczne ma na celu wzrost spożycia mleka, a przez to poprawę stanu zdrowia dzieci i – w dalszej perspektywie – także całego polskiego społeczeństwa.

Okazało się, że w Polsce spożycie mleka jest o trzydzieści procent niższe niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej, a jesteśmy jednym z większych producentów, dlatego promujemy spożycie mleka. Widocznie społeczeństwo polskie nie jest jeszcze uświadomione, że mleko jest zdrowe. Wiadomo, że krążą opinię, że czasami nie jest zdrowe, ale większość badań jednak dowodzi, że ma mnóstwo składników, które są świetnie przyswajane przez organizm. My akurat stawiamy na wapń, czyli składnik, który buduje kości, który powoduje, że dzieciaki zdrowo się rozwijają. – dodaje Kowalski.

Więcej informacji na temat programu „Stawiam na mleko!” na specjalnej platformie internetowej: www.stawiamnamleko.pl.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE