Informacje

Strzelcy wyborowi w Jaśle

W Klubie Seniora przy ul. Staszica odbyły się I Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Niewidomych i Słabowidzących o Puchar Ziemi Jasielskiej. Organizatorem zawodów był Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”.

Zawody strzeleckie. Fot. UMJ
Fot. Urząd Miasta Jasła

Strzelectwo laserowe to sport popularny wśród osób z dysfunkcją wzroku. Polega na strzelaniu z pistoletu lub karabinu laserowego do specjalnej, elektronicznej tarczy, która jest sprzężona z komputerem. Przez słuchawki, które zawodnik ma na uszach słychać dźwięk; im wyższy, tym bliżej do dziesiątki. Strzelectwo laserowe od kilku lat jest popularne w naszym kraju, zyskało też fanów na naszym terenie.

Zawody zorganizowaliśmy w Jaśle bo właśnie stąd wywodzą się największe gwiazdy w tej dyscyplinie sportu: Krystyna Myśliwiec, Jerzy Sypień i Krzysztof Paszyna – mówi Stanisław Sęk, prezes Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. Wymienieni zawodnicy zajęli wysokie miejsca na podium podczas organizowanych niedawno drużynowych mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

W I Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Niewidomych i Słabowidzących w kategorii pistolet wśród kobiet zwyciężyły: Krystyna Myśliwiec (I miejsce), Barbara Łuczyszyn (II miejsce) i Elżbieta Jagiełła (III miejsce).

W kategorii pistolet wśród mężczyzn zwyciężyli: Jerzy Sypień (I miejsce), Adam Kielar (II miejsce) i Krzysztof Paszyna (III miejsce).

W kategorii karabin wśród pań zwyciężyły: Elżbieta Jagiełła (I miejsce), Barbara Łuczyszyn (II miejsce) i Krystyna Myśliwiec (III miejsce).

W kategorii karabin wśród panów zwyciężyli; Krzysztof Paszyna (I miejsce), Jerzy Sypień (II miejsce) i Lesław Domin (III miejsce).

Strzelectwo to nie jedyna dyscyplina sportu dostępna dla osób niedowidzących z terenu Jasła; w klubie przy Staszica odbywają się od kwietnia zajęcia, podczas których można zagrać w szachy, warcaby i w brydża sportowego.

Patronat nad zawodami objęła Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska.

(UMJ)

Back to top button