Informacje

Trwa usuwanie skutków powodzi. Wstępne straty w Jaśle: 152 mln złotych

Wstępne szacunki pokazują, że w wyniku powodzi w Jaśle ucierpiało ok. 13 tys. osób. Zalana jest ok. 1/3 obszaru miasta. Podtopionych jest ok. 1400 budynków mieszkalnych. Ogółem szkody, jakie poniosło miasto Jasło szacuje się na 152 mln zł. Od wczesnych godzin porannych trwa akcja usuwania skutków powodzi.

Wraz z służbami ratowniczymi w teren wyjechały kontenerowce, koparki i potrzebny sprzęt do usuwania szlamu, błota i zniszczonego mienia powodzian. Przez cały czas Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego kieruje kontenery na wszystkie zalane osiedla i ulice, aby wszędzie dotrzeć z pomocą i potrzebnym sprzętem.
Przypominamy, że przez cały dzień czynne są punkty pomocy dla powodzian. Są one usytuowane w następujących miejscach: na ul. Mickiewicza poniżej budynku KRUS, na ul. Gądki przy kapliczce Św. Antoniego oraz na Osiedlu Szajnochy obok Supermarketu BOGUMIŁ. Poszkodowani mogą tam uzyskać żywność, chleb, wodę, konserwy itp., a także środki czystości i worki na śmieci i inne potrzebne rzeczy. To wszystko można też odbierać w siedzibie MOPS-u przy ul. Kochanowskiego 3.

Od poniedziałku w teren ruszą pracownicy MOPS-u, w celu szacowania strat powodziowych. Powodzianie mogą również sami dokumentować straty, robiąc zdjęcia zniszczonego mienia. Zniszczone rzeczy wartościowe (np. sprzęt RTV, AGD) należy pozostawić do oszacowania strat.

Jasielskie MCZK informuje, że w dalszym ciągu woda w miejskiej sieci wodociągowej jest zdatna do picia.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE