Sport | rekreacja | turystyka

W niedzielę Czarni jadą w Bieszczady po ligowe punkty

Dwukrotnie w ten weekend jasielscy kibice będą mieli okazję oglądać swoich ulubieńców w akcji. W sobotę rewanżowy mecz towarzyski z Pogonią Lwów, dzień później w ramach XXVIII kolejki Krośnieńskiej Klasy Okręgowej wyjazd na spotkanie ligowe do Leśnika Baligród.

Stulecie Czarnych Jasło

Gospodarze niedzielnego pojedynku zajmują aktualnie odległe 11 miejsce w tabeli, mając w swoim dorobku zaledwie 4 punkty przewagi nad strefą spadkową, z której nieustannie próbuje się wydostać ambitnie walcząca Kotwica Korczyna. W trzech ostatnich pojedynkach Leśnik zdobył tylko 1 punkt, co w kwestii realnego zagrożenia spadkiem, nie jest rewelacyjnym wynikiem. Do końca bieżącego sezonu piłkarskiego pozostało trzy kolejki, jednakże jedno spotkanie więcej do rozegrania mają w zanadrzu baligrodzianie. Patrząc na statystyki, podopieczni Roberta Gembusia to jedna z najczęściej remisujących ekip naszej ligi (8 remisów). Dla porównania „Gamrat” Czarni Jasło ani razu do tej pory nie podzielili się punktami z rywalami, wygrywając 25-krotnie. Trener Jerzy Daniło pewny już awansu swojego zespołu do wyższej klasy rozgrywkowej, coraz częściej daje w ostatnich meczach sezonu szansę zaprezentowania swoich umiejętności młodym i perspektywicznym zawodnikom drużyn juniorskich.

Spotkania mistrzowskie pierwszego i drugiego zespołu seniorów mimo, iż przebiegać będą w cieniu uroczystości z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia jasielskiego klubu, powinny być przyjemnym podsumowaniem pierwszej części czerwcowych obchodów.

Zawody poprowadzą sędziowie: Błażejowski, Rygiel, Lewicki

Czarni (przypuszczalny skład): Kwiek – Żuławski, Bernacki, Pokrywka, Grzesiak, Skała, Warzocha, Setlak, Brągiel, Majewski, Żuraw.

Wszystkich jasielskich kibiców zachęcamy do wyjazdu w Bieszczady, aby wspomóc nasz zespół swoją obecnością, jak również kulturalnym dopingiem podczas najbliższego niedzielnego spotkania.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE