Na drogach

W ogrodzenie na podwójnym gazie

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, taki wynik wskazał alkomat u mężczyzny kierującego polonezem. Jego jazda zakończyła się na ogrodzeniu prywatnej posesji. Na szczęściem, w zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wczoraj około godz. 16, dyżurny komendy Policji w Jaśle otrzymał zgłoszenie, że w Tarnowcu kierowca poloneza uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Na miejscu policjanci zastali uszkodzone ogrodzenie, rozbity samochód i kierowcę. W trakcie ustalania przebiegu zdarzenia, funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Gdy zbadali go na alkomacie, urządzenie wskazało ponad promil alkoholu w  organizmie 24-letniego mieszkańca gminy Tarnowiec.

Z wstępnych ustaleń wynika, że młody człowiek wsiadł po kilku „głębszych” za kierownicę poloneza i ruszył w kierunku Umieszcza. Przejeżdżając przez Tarnowiec, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z dogi i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Na szczęście, tym razem nikt nie ucierpiał.

Kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości jego danych osobowych i wizerunku.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE