Kultura | rozrywka | edukacja

Z książką na walizkach (zapowiedź)

W dniach 10-12 czerwca 2010 r. odbędą się IV Podkarpackie Spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami – „Z książką na walizkach” pod hasłem Muzyka rozwija wyobraźnię. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się w organizację tegorocznej akcji. 11 czerwca 2010 roku, o godz. 12:00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle odbędzie się spotkanie z Izabellą Klebańską.


Izabella Klebańska – autorka książek, bajek i dobranocek. Jest autorką scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak „Tut turu” i „Miganki” czy „Piosenkarnia”, emitowanych przez Program 1 TVP. Autorka współpracowała również z programami: „5,10,15” i „Domowe przedszkole”.

Poza twórczością telewizyjną na koncie Izabelli Klebańskiej znajdują się teksty piosenek dla dzieci, stworzone na potrzeby programów telewizyjnych i radiowych. Część z nich ukazała się na kasetach audio: „Kocham rap”, „Nogi Angeli” i „Śpiewaj”. Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetką Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. „Rowerek” w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi.

Izabella Klebańska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Podczas spotkań autorskich popularyzuje muzykę wśród najmłodszych posługując się dowcipnym wierszem i skrzypcami. Dzięki temu własne teksty ilustruje muzyką na żywo.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE