Kultura | rozrywka | edukacja

Zabawy nie tylko słowem (zapowiedź)

Zamierzasz najbliższe wakacje spędzić w mieście? W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle spotkasz rówieśników, którzy tak jak Ty kochają dobrą zabawę i są ciekawi świata!

Zapowiedź wydarzenia

Literackie gry uliczne, zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty makramy i batiku, projekcje filmu w kinie, konkursy i niespodzianki – jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle dla wszystkich dzieci spędzających lato w mieście przygotowała wiele atrakcji. Oddział dla Dzieci i filie MBP zapraszają przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w cyklu zajęć „ZABAWY NIE TYLKO SŁOWEM”.

„Zoo z gliny i ciasta”, „Kreator mowy – projektowanie strojów na żywych modelach”, „Przed nami podróże małe i duże”, „Nasz letni teatrzyk” – to niektóre tematy zajęć, podczas których głośno czytane będą książki z serii „Cała Polska czyta dzieciom”. Po wysłuchaniu czytanych fragmentów książek znajdzie się czas na rozwijanie zdolności plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Będą zabawy na świeżym powietrzu, tańce integracyjne, zabawy z chustą KLANZY, warsztaty scrapbooking, konkursy i wiele niespodzianek. Powstaną rzeźby z ciastoliny i masy solnej, korale, obrazy malowane nitką i witraże na folii. Uczestnicy będą rozwiązywać wiele zagadek krzyżówek, rebusów oraz wezmą udział w improwizowanych scenkach. Poznając różnego rodzaju wakacyjne zabawy, uczestnicy zdobędą również wiedzę z zakresu bezpieczeństwa podczas letnich harców.

Jedna z największych atrakcji tego lata, będą niewątpliwie gry uliczne i bezpłatny seans filmu „Lato Muminków” w Kinie Syrena.

Spotkania odbywać się będą:
Oddział dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1) – wtorki, godz. 12.00
Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34) – środy, godz. 12.00
Filia nr 2 (ul. Kopernika 8) – wtorki, godz. 12.00
Filia nr 3 (ul. Szopena 22) – czwartek, godz. 12.00

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE