Sport | rekreacja | turystyka

Zapowiedź meczu z Szarotką Uherce

Większość Klas Okręgowych zakończyło swoje rozgrywki, w okręgu krośnieńskim do zakończenia sezonu 2009/10 pozostało jeszcze dwie kolejki spotkań. W najbliższej XXIX serii gier „Gamrat” Czarni Jasło podejmować będą na własnym stadionie drużynę Szarotki Uherce.

Stulecie Czarnych Jasło

Goście plasują się na piątej pozycji w ligowej tabeli, mając zgromadzonych na swoim koncie 45 „oczek”. Jeszcze nie tak dawno drużyna prowadzona przez Bogdana Kwaśnika była równorzędnym rywalem dla jaślan w walce o pozycję lidera. Teraz jeszcze w miarę wysokie miejsce, to zasługa przede wszystkim bardzo dobrych występów jesiennych, bowiem na wiosnę Szarotka zupełnie sobie nie radzi. W dziesięciu ostatnich spotkaniach mistrzowskich zdobyła zaledwie 6 punktów, w tym trzy za walkower z Zamczyskiem Odrzykoń. W rundzie rewanżowej jedyne zwycięstwa odnotowali z Naftą Jedlicze i Startem Rymanów.

Rywale swoją szansę na korzystny rezultat upatrują w sobotnim spotkaniu towarzyskim z Polonią Bytom rozegranym w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia istnienia jasielskiego klubu sportowego, po którym jasielscy zawodnicy mogą „czuć w nogach” trudy prestiżowego pojedynku. Nijak się to ma jednak do statystyk, skoro „Gamrat” Czarni Jasło wygrali wszystkie mecze na Śniadeckich, strzelając przy tym rywalom 85 bramek, co daje średnią równych 6 goli na mecz.

Zawody poprowadzą sędziowie: Śnieżek, Żychowski, Bolanowski

Czarni (przypuszczalny skład): Kwiek – Żuławski, Bernacki, Pokrywka, Grzesiak, Dziobek, Kukowski, Warzocha, Setlak, Majewski, Szalony.

Wszystkich kibiców Czarnych zachęcamy do przybycia na nasz stadion aby wspomóc zespół swoją obecnością, jak również kulturalnym dopingiem podczas sobotniego spotkania.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE