Informacje

Złodzieje w rękach Policji

Policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie kilku kradzieży i włamań. Złodzieje kradli na terenie tylko jednej miejscowości. Mają na swoim koncie co najmniej kilka takich przestępstw. Teraz odpowiedzą za swoje czyny.

Fot. KPP w Jaśle
Fot. KPP w Jaśle

Policjanci z Tarnowca prowadzili czynności w sprawie włamań i kradzieży, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Sądkowej. Na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji, wytypowali dwóch mężczyzn z terenu gminy, którzy mogli mieć związek z tymi przestępstwami. W wyniku zatrzymania i przesłuchań podejrzanych, a także przeszukań w miejscach ich zamieszkania, funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia.

W czasie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że zatrzymany 30-latek z jednego z budynków gospodarczych skradł m.in. kosiarkę spalinową oraz kanister z benzyną. Podczas kolejnej kradzieży z niezamkniętego garażu zabrał następny kanister i kosę elektryczną. W tym samym okresie, włamał się wspólnie ze swoim 23-letnim kolegą do piwnicy i kolejnego budynku gospodarczego, skąd ukradli m.in. silnik i piekarnik elektryczny. Złodzieje nie pogardzili nawet kaloszami.

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Decyzją prokuratury zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE