Informacje

Zobacz, gdzie napotkasz na utrudnienia w ruchu (stan na godzinę 21)

Przejezdna jest już droga krajowa nr 28 na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego i Kasprowicza w Jaśle, gdzie przez kilka dni utrzymywała się w tym miejscu woda z niedrożnej kanalizacji burzowej. Natomiast w powiecie jasielskim są nadal nieprzejezdne dwa inne odcinki „krajówki”. Samochody kierowane są w tych miejscach na objazdy.

DK 28 w Trzcinicy. Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
Zniszczony fragment DK 28 w Trzcinicy.
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

Utrudnienia w ruchu:

– Trzcinica na drodze krajowej nr 28 Jasło-Gorlice. Objazd od strony Gorlic dla samochodów do 3,5 tony przez miejscowości Skołyszyn – Lisów – Jabłonicę – Jareniówkę – Jasło ul. 17-Stycznia

– Kołaczyce na drodze krajowej nr 73 Jasło-Pilzno. Objazd do Dębicy od strony Jasła przez miejscowości Strzyżów – Ropczyce – Dębica.

– Jasło – Brzyska, droga powiatowa

– odcinek drogi powiatowej Nr 2506R w miejscowości Majscowa; do drogi Nr 1851R Nowy Glinik jest zamknięty ze względu na bardzo wysoki stopień zagrożenia dla ruchu drogowego i pozostanie zamknięty aż do chwili wykonania stabilizacji powstałego osuwiska.

– odcinek drogi powiatowej Siepietnica – Święcany; Szerzyny w miejscowości Święcany, został zamknięty ze względu na osunięcie się ziemi na pas jezdni oraz powstanie osuwiska i pozostanie zamknięty aż do chwili wykonania stabilizacji powstałego osuwiska.

Kierowcy mogą napotkać się też z utrudnieniami w miejscach, gdzie w tej chwili prowadzona jest akcja sprzątania zalanych ulic na miejskich osiedlach. Nad płynnością ruchu cały czas czuwają policjanci z jasielskiej „drogówki”. Kierują samochody na objazdy, zawracają też kierowców, którzy gotowi są zaryzykować przejazd niebezpieczną trasą.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE