Informacje

Dziennikarze rywalizowali o Puchar Komendanta

Przedstawiciele prasy, radia i telewizji walczyli wczoraj w zawodach strzeleckich o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Reprezentanci pióra, mikrofonu i kamery rywalizowali na strzelnicy firmy Gamrat S.A. Zawody zorganizowano w związku z obchodami Święta Policji. Najlepszym strzelcem okazał się dziennikarz Super Nowości Krzysztof Rokosz.

Krzysztof Rokosz. Fot. terazJaslo.pl / Daniel Baron
Zwyciężył Krzysztof Rokosz z Super Nowości.
Fot. terazJaslo.pl / Daniel Baron

I turniej strzelecki dziennikarzy o puchar szefa jasielskiej Policji to początek obchodów tegorocznego święta naszej formacji. Pojutrze mija 91 rocznica powstania Policji.

Do rywalizacji o puchar przystąpiło kilkunastu dziennikarzy z redakcji związanych z powiatem jasielskim. Turniej odbył się na strzelnicy i przy pomocy firmy Gamrat S.A. Zawody poprzedziło szkolenie z zakresu bezpiecznego używania broni. Aby dziennikarze strzelali w same dziesiątki, policyjni instruktorzy strzelectwa, podzielili się z nimi swoją wiedzą na temat prawidłowego ustawienia muszki i szczerbinki pistoletu oraz postawy strzeleckiej. Uczestnicy zobaczyli również jak ładować magazynek i przeładowywać broń. Zanim przyszedł czas na prawdziwe emocje, zawodnicy na sucho strzelali do tarcz. Następnie każdemu przydzielono amunicję i rozpoczęła się rywalizacja. Strzelanie odbyło się z broni krótkiej. Dziennikarze strzelali z dystansu 15 metrów. Po podliczeniu punktów przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Krzysztof Rokosz z Dziennika Super Nowości. 54 zdobyte punkty zapewniły mu I miejsce, złoty medal i Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle.

W zawodach uczestniczyli również dziennikarze z Telewizji Obiektyw, Internetowej Telewizji Południe, Polskiego Radia Rzeszów, Radia Via Rzeszów, Gazety Codziennej Nowiny, Tygodnika Regionalnego Nowe Podkarpacie, portalu Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, Terazjaslo.pl oraz przedstawiciel Biura Prasowego Urzędu Miasta w Jaśle.

Zwycięzca odebrał puchar z rąk mł. insp. Roberta Woźnika Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Gratulacje, dyplomy i medale wręczyli uczestnikom I Turniej również Andrzej Czajka Prezes Zarządu Gamrat S.A., Andrzej Cholewiak Prezes Zakładu Produkcji Specjalnej Gamrat Sp. z o.o. oraz Ryszard Pabian Zastępca Burmistrza Miasta Jasła.

Uczestnicy zawodów otrzymali również od podkom. Pawła Międlara Rzecznika Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie okolicznościowy biuletyn wydany z okazji tegorocznego Święta Policji.

Wszystkim biorącym udział w turnieju gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE